Rotary klub Zgornji Brnik

je prostovoljno, samostojno in nepridobitno združenje fizičnih oseb, ki se združujejo zaradi spodbujanja in razvijanja spoznanja, da je pomoč drugemu častno in vredno ravnanje, predvsem pa zaradi:
  • spoznavanja drugih članov in negovanja prijateljstva ob medsebojni pomoči,
  • prizadevanja za uveljavitev visokih moralnih vrednot pri poslovnem in profesionalnem delovanju članov, spoznavanja vrednosti vseh poklicev in spoštovanja vsake dejavnosti, ki je tudi priložnost za pomoč drugim,
  • udejanja rotarijskega cilja "pomagati drugim" v vsakodnevnem zasebnem in poklicnem življenju vsakega člana,
  • negovanja razumevanja, sodelovanja, dobre volje in miru med narodi preko mednarodnega  povezovanja in sodelovanja.
Klub je bil ustanovljen 11. septembra 2007 in je del širše skupnosti Rotary International oziroma slovenskega Distrikta 1912.

Pri svojem delovanju nas vodijo odgovori na 4 rotarijska vprašanja:
  1. Ali je resnica?
  2. Ali je to pošteno za vse udeležence?
  3. Ali bo podpiralo prijateljstvo in dobro voljo?
  4. Ali bo služilo blaginji vseh udeležencev?
Smo botrski klub Rotaract klubu Kranj in Interact klubu Carnium.

10 LET RC ZG. Brnik - Zbornik.pdf